Друковані матеріали

Для незрячих у Львові створили інтернет-"провідник"

 

Для незрячих у Львові створили інтернет-"провідник"

Понеділок, 4 Червня, 2012 - 13:43

            У Львові розробили інтернет-портал для незрячих України -- "openlife.lviv.ua". Сайт запрацював від учора.

         Проект з його створення у життя втілив львівський обласний фонд соціального захисту і реабілітації сліпих за підтримки програми розвитку ООН в Україні. Про це розповіла Оксана Потимко, керівник проекту й виконавчий директор ЛОГО ВГО "Українська спілка інвалідів -- УСІ".

         Проект втілювали два місяці. Його вартість складає 40 000 гривень. Як наголосила пані Потимко, сайт орієнтований не лише на незрячих, а й на людей з вадами слуху, а також для абсолютно здорових.

          Сайт подаватиме інформацію, яка може зацікавити незрячих осіб, а зокрема на порталі можна відшукати абетку для незрячих, аудіоальбоми, інформацію про засоби реабілітації для незрячих, дані про те, де в Україні є школи для незрячих.

         Як наголосила пані Потимко, в Україні є 25 загальноосвітніх навчальних закладів для глухих і лише 6 для незрячих. Відтак у розділі "Освіта" розмістили адреси, телефони й коротку інформацію про особливості навчання у цих школах.

          А на сайті для незрячих є статті про навчання осіб з вадами зору за кордоном, інформація про інклюзивну освіту, школи для слабозорих дітей та інформація про медичні коледжі, які приймають на навчання незрячих. Заради популяризації порталу видано буклети плоским і рельєфним грифтами, пошили футболки для учасників концертного проекту "Відчинилося життя" та львівської команди незрячих шахістів, 54 світлофори, оснащені звуковими пристроями, ознакують спеціальними яскравими наклейками із даними про цей інтернет-портал.

            Як наголосила пані Потимко, усі напрацювання львівських незрячих не продаватимуть, а безкоштовно                 поширюватимуть через веб-портал.

Львівські новини lviv.expres.ua

 

Львів – Мюнхен - Стокгольм

 

Саме за таким повітряним маршрутом четверо львів’ян у червні 2012 року вилетіли до кінцевого пункту призначення - Швеції. Метою їх подорожі стало стажування в академії Свефі, де навчаються і працюють незрячі з різних країн світу, а також в інституті спеціальної педагогіки в Лулео і Стокгольмі. 

До складу делегації входили двоє освітян і двоє інвалідів по зору – голова правління ТПО УТОС Залізничного району м. Львова Михайло Петрів та працівник Ресурсного центру інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка» Петро Хімка. Окрім обох чоловіків, учасниками подорожі стали викладач Львівського педагогічного коледжу, аспірант Національного університету                             ім. М. Драгоманова Ганна Заплатинська і вчителька початкових класів Великолюбінської загальноосвітньої школи Галина Ліщинська, яка у 2011 році першою серед педагогів масових шкіл взялася навчати сліпонароджену дитину, застосовуючи сучасні освітні практики та чималий педагогічний досвід.

   

Львівський обласний фонд соціального захисту і реабілітації сліпих відзначив 20-річний ювілей

 

Спекотного серпневого ранку майже тридцятеро інвалідів по зору автобусом вирушили у мандрівку до Закарпаття. Щоправда, автобус довелось орендувати, сплативши власнику транспортного засобу чималу суму коштів. Виручили постійні партнери – ротарі клуб «Львів – Леополіс» і Львівська облдержадміністрація.

Мандрували два дні, встигли відвідати гірські перевали, стародавні оборонні замки, стрімкі гірські потічки, скуштувати національні страви та власноруч приготований на вогнищі шашлик, насолодитися купанням у прохолодному басейні, досхочу надихатися п’янким гірським повітрям. 

А щоб мандрівка запам’яталась львів’янам надовго, сімейний дует «Інтервал» у складі Марії Швардак і Василя Човбана організували для гостей чудовий танцювальний вечір. Порадував друзів зі Львова і голова Мукачевської ВПО УТОС Василь Кондрич, пригостивши усіх гальбою доброго пива. 

   

Подаруй мені крила: творити без зору і слуху (фото)

 

Цього літнього вечора Королівська трапезна, забувши про колишнє своє призначення, поринула у світ високої поезії та музики. Без сумніву, присутнім на імпрезі 15 серпня 2012 року подія запам’ятається надовго, можливо – назавжди. Цього дня у Львівському історичному музеї – пам’ятці архітектури XVII століття – презентувалася поетична збірка Оксани Демчини «Подаруй мені крила», що стала третьою на її творчому шляху.  Понад пів сотні гостей – педагоги Львівської спецшколи-інтернату №100, актори Національного театру ім. М. Заньковецької, музиканти Львівської консерваторії, видавці та редактори популярних українських журналів, доктори наук Національного університету ім. І. Франка, представники місцевих органів влади, і, звісно, рідні та найближчі друзі Оксани. 

За усім дійством спостерігали численні телевізійні камери, а кожне слово виступаючих вловлювали мікрофони кореспондентів радіо.

   

Дівчина, що повністю втратила зір та слух, реалізовує себе у поезії.

 

Оксана Демчина: «Вірші допомагають відчувати себе потрібною...» 

Надія ГАБОРІЙ

Непересічна книжкова презентація відбулася у Львівському історичному музеї. Оксана Демчина поділилася з публікою поетичною збіркою «Подаруй мені крила». Ніжна, зворушлива поезія, що народилася з-під пера Оксани, знайшла відгук у серцях слухачів. Вражала й внутрішня стійкість дівчини, адже вона повністю втратила зір та слух... Віддушину і сили Оксана черпає у творчості.

Не обов’язково мати бездоганний слух чи зір, щоб цінувати красу світу та ділитися нею з іншими. Яскравим прикладом цього стала Оксана Демчина. Незважаючи на вади здоров’я, дівчина не втрачає віри у життя, людей. Свою поезію вона відчуває серцем і прагне донести її до читача. «Подаруй мені крила» стала третьою збіркою поетеси. «Мої вірші допомагають мені відчувати себе потрібною людям – Бог дав мені таке життя, і я приймаю його таким. Тішуся кожній прожитій хвилині, кожній людині». 

   

Сторінка 1 з 8

Templates Joomla 1.5