Учасники проекту

Пікардійська терція

 

«Пікардійська Терція» - українська акапельна формація. До її складу входять: Андрій Капраль (соліст), Славко Нудик (соліст), Роман Турянин, Володимир Якимець (голова ансамблю), Андрій Шавала, Богдан Богач.

Утворена 24 вересня 1992 року у Львові як квартет. У 1993 р. — дипломанти фестивалю «Червона Рута» в Донецьку. У 1994 р. перемогли на фестивалі «Доля» в Чернівцях, цього ж року записали дебютний альбом «Пікардійська Терція». Влітку 1997 р. МО «Дзиґа» спільно з фірмою «Росток Рекордс» випустили перший компактдиск секстету — «Сад ангельських пісень».

Зараз у репертуарі вокальної формації майже триста композицій, серед яких - класичні твори («Неаполітанська пісня» та «Легенда» Петра Чайковського, «Коли розлучаються двоє» Генріха Гайне, «Ave Marija» Джакомо Качіні та інші), обробки народних пісень («А у полі річка», «Туман яром», «Горіла сосна», «Йшли корови», «Ой, Марічко», «Сумна я була»), власні композиції («Берег ріки», «Кантрі», «Пустельник», «Сад ангельських пісень», «Старенький трамвай» і т.д.).

У січні 2008 р. ВФ «Пікардійська терція» взяла участь у прем’єрі концертного проекту «Відчинилося життя» на сцені Національного театру ім. М. Заньковецької, виступаючи разом з незрячими солістами, оркестром театру та іншими зірками української сцени. Після прем’єри 2008 року формація неодноразово долучалася до виступів у концертах за участю виконавців з вадами зору, сприяючи залученню до проекту нових учасників з числа зірок опери та естради.

Географія гастролей «Піккардійської Терції» — Польща, Канада, Іспанія, Німеччина, США, Італія, Франція. У музичному порт-фоліо формації — твори 12-ма мовами світу.

Пікардійська Терція: - «Найкраща віддача - коли бачиш, що спільними зусиллями долаються недуги та зневіри. Головне - ніколи не втрачати віру в себе та людей».

 

Валентина Степова

Валентина Степова – народна артистка України, солістка Національної опери України (з 1993 р.), Кавалер ордена княгині Ольги.

Народилась 13 червня 1963 року в м. Полонне Хмельницької обл. Закінчила Хмельницьке музичне училище, опісля – вокальний факультет Київської державної консерваторії ім. Чайковського.

Як представник національної української культури, Валентина Степова неодноразово презентувала незалежну Україну за кордоном: Канада, США, Аргентина, Бразилія, Франція, Греція, Австрія.

У дискографії солістки – «Арії з опер» (1998 р.), класичні твори в сучасних аранжуваннях («В обіймах вічної музики», 1999 р.), українські народні пісні та романси («Соловейко», 1999 р.), пісні сучасних українських композиторів («Волошкове поле», 2000 р.), сучасна музика зарубіжних авторів, романси та фортепіанні твори Сергія Рахманінова (2003 р.), альбом «Мамин вальс» (2005 р.).

Валентина Степова – переможець «Золотої фортуни» у номінації «Зірка української опери», лауреат Міжнародної премії ім. Г. Сковороди.

У концертному проекті «Відчинилося життя» Валентина Степова бере участь з 2009 року, ставши його постійною учасницею. Окрім сольного репертуару, під супровід оркестру виконує партії в дуеті зі Степаном Гончаренком, якого вважає «українським Андреа Бочеллі».

Після знайомства з проектом та його учасниками захоплено відгукується про ідею та мету цього мистецького явища. На думку народної артистки, проект націлений передовсім на тих, хто немає жодних вад, аби змінити їх погляди на життя і його справжні цінності.  

 

 

   

Павло Дворський

Павло Дворський – народний артист України, композитор, співак. У концертному проекті «Відчинилося життя» бере участь з 2008 р.

Народився 1 лютого 1953 р. в селі Ленківці Чернівецької області. Закінчив Чернівецьке музичне училище, пізніше – Львівську консерваторію. У 1976 р. -учасник вокально-інструментального ансамблю «Смерічка».

Свою сольну кар’єру Павло Дворський розпочав у 1985 р., коли відомий український співак Назарій Яремчук заспівав його «Смерекову хату» і «Писанку». Саме цими піснями, а також композиціями «Горнусь до тебе, Україно», «Товариство моє», «Солов'їна пісня», «Рідна мова» артист заявив про себе як громадянин та патріот.

Павло Дворський - автор шести аудіо альбомів:  «Автографи любові», «Будуймо храм», «Буковинське танго», «Так починається кохання», «Молода мелодія», «Товариство моє».Його роботи відомі не лише на Батьківщині, але й високо оцінені за кордоном («Лицарський Хрест Слави», рицарський титул ордену «Архистратига Михаїла»).

Павло Дворський:- «Завжди було нелегко. Нелегко було і Воробкевичу, і Федьковичу, і Сковороді. Але ми повинні робити свою справу щиро і натхненно».

   

Віталій Козловський

Віталій Козловський - український естрадний співак, заслужений артист України.

Народився у Львові 6 березня 1985 р. Закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка.

 З 2002 р. як учасник модерн-балету «Життя» співпрацює з відомою українськоюспівачкою Русланою.

Популярність до Віталія прийшла у 2002 р. після перемоги у телепрограмi «Караоке на майдані». У 2010 р. приймав участь у національному відборі учасників конкурсу «Євробачення-2010» в Осло.

Віталій Козловський -  «Співак Року» в міжнародному конкурсі «Фаворити Успіху», «Найкращий співак України» за версією Ukrainian Music Awards. Артист - автор 5 альбомів, 3 з яких золоті.

У проекті «Відчинилося життя» приймав участь під час гастролей у Харкові в 2010 р. Має намір створити дует з незрячою співачкою з Криму Зерою Кіраджиєвою, з якою познайомився під час перебування на телевізійному конкурсі «Народна зірка-2009».   

Віталій Козловський: «Головне - бути щирим у своїй творчості, і тоді знайдуться люди, які тебе насправді будуть цінити і любити».

   

Божик Олександр

ОЛЕКСАНДР БОЖИК – скрипаль-віртуоз, композитор, явище у сучасному музичному просторі. Майстер поєднувати неперевершене виконання та видовищне шоу. Йому однаково підвладні як класика, так і рок, поп, етно-музика.

Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Призер телевізійних проектів, зокрема одного з найпопулярніших шоу на українському телебаченні «Україна має талант!-2» (канал СТБ). У грудні 2012 року потрапив до Книги рекордів України, загравши одночасно на чотирьох скрипках  (звучала мелодія з кінофільму «Реквієм за мрією»). Підкорює скрипку, тримаючи її на голові, коліні, на витягнутій руці... Серед його ексклюзивних номерів - номер, під час якого на скрипці почергово перерізають струни, доки не залишається одна. При цьому мелодія продовжує звучати.

Народився Олександр Божик 27 липня 1981 року у м. Львів у сім’ї будівельника та спортсменки (після народження сина мати залишила спорт). Навчався у Львівській спеціалізованій музичній школі ім. Соломії Крушельницької: спершу оволодівав скрипкою у класі Володимири Шургот, згодом – у класі Юрія Гольди). З десятирічного віку їздив на конкурси та фестивалі як в Україні, так і за кордоном: Чехія, Литва, Польща... Виступав на сцені Львівської філармонії - з оркестром та сольними номерами.

У 1999 році вступив до Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (клас професора Лідії Шутко). З першого курсу виступає з різними складами ансамблів – як соліст, оркестрант, у складі квартетів, тріо, дуетів та камерного оркестру. На першому курсі стає заступником концертмейстера камерного оркестру «Академія» під керівництвом народного артиста України, професора Артура Микитки. Олександр працював у багатьох оркестрах концертмейстером та заступником концертмейстера, зокрема у Львівській філармонії, в оркестрі Оперної студії при ЛНМА ім. М. Лисенка, в камерному оркестрі «Леополіс», в оркестрі «Трембіта», в міжнародних оркестрах «INSO-Lviv» та «DaCapo», в оркестрах Оперного театру та Театру ім. М. Заньковецької, а також в оркестрах Магдебурга, Києва, Ялти... Паралельно з навчанням Олександр багато концертує, гастролює країнами Європи та Азії. Зокрема, виступав у Франції, Італії, Нідерландах, Бельгії, Англії, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Угорщині, Словенії, Словаччині, Польщі, Литві, Чехії, Росії, Туреччині, Південній Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратах.

Після закінчення навчання у 2007 році продовжує музичну освіту в аспірантурі. Тоді ж починає експериментувати зі скрипкою: придумувати нові моделі гри на ній, створювати неординарні номери. У 2009-2010 роках гастролює країнами Європи разом з відомим європейським шоу-меном Хансом Лібергом (дали понад 150 концертів у Нідерландах, Бельгії, Англії, Німеччині, Швейцарії та Австрії).

Переворот у кар’єрі Олександра Божика відбувся після участі у шоу на каналі СТБ «Україна має талант!-2». У 2010 році скрипаль став срібним призером цього проекту. Серед номерів, які підкорили публіку, -  гра на двох скрипках одночасно, номер, під час якого на скрипці почергово перерізають струни - допоки не залишається одна, при цьому мелодія продовжується. Заради можливості показати усій Україні свій талант розірвав контракт з Гансом Лібергом та покинув творче життя в Нідерландах. Під час участі у шоу «Україна має талант!» Божику вдалось не тільки змінити ставлення багатьох до класичної музики, яка може звучати неординарно, сучасно та цікаво, а й довести, що скрипалю з консерваторською освітою під силу бути й успішним шоу-меном.

Після «Україна має талант!-2» український скрипаль-віртуоз став ще й фіналістом популярного російського шоу «Хвилина слави».

Олександр Божик - засновник та творчий керівник струнного оркестру «Бравіссімо». А у 2012 році заснував новий музичний проект – гурт «Божик Бенд», у рамках якого разом із професійними музикантами (гітара, бас, барабани, клавішні) грає класичні твори в рок-варіантах, експериментує зі стилями, композиціями. 7 червня 2012 р. Божик і «Божик Бенд» відкрили офіційну фан-зону Євро-2012 у Львові.

Одружений. Дружина Юлія – піаністка, муза, кохана, найкращий друг та перший критик.

Хоч серце Олександра належить скрипці (коли готується до важливого концерту, то займається по шість годин на день, а щоб підтримувати форму – щонайменше по дві-три години щодня), музикант грає ще й на фортепіано, гітарі, пише музику. З чотирьох років «хворіє» футболом. Вболіває за футбольний клуб «Барселона». Інколи грає й сам, зокрема виступав у Чемпіонаті світу за збірну України серед церковних команд. Полюбляє активний відпочинок.

   

Сторінка 5 з 5

Templates Joomla 1.5