Відразу три проекти Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» здобули переконливу перемогу на конкурсі соціально-культурних проектів, оголошеному Львівською міською радою.

трав.102016
Написав Administrator
Відразу три проекти Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» здобули переконливу перемогу на конкурсі соціально-культурних проектів, оголошеному Львівською міською радою. Після їх реалізації незрячі мешканці та гості міста отримають доступ до раніше недосяжних об’єктів давньої архітектури, візуальної та друкованої інформації:
1)                          «Львів на долонях» // управління культури ЛМР – виготовлення бронзового макета Львівської ратуші в масштабі 1:130 і встановлення в екстер’єрі неподалік оригінала. Скульптор – Василь Одрехівський, задіяна Львівська ливарна майстерня. Особи з глибокими вадами зору нарешті матимуть можливість на дотик «побачити» архітектурні форми та красу давньої історичної пам’ятки міста;
2)                          «Місто літератури для незрячих: книга вголос і брайлем» // управління соціального захисту ЛМР – публікація рельєфно-крапковим шрифтом творів І.Я. Франка з нагоди цьогорічного ювілею Каменяра, аудіювання праць Андрея Шептицького у зв’язку з роковинами митрополита, придбання носіїв для відтворення аудіо матеріалів. Львів, який у 2015 отримав почесне звання «Міста літератури ЮНЕСКО», відтепер стане ще й єдиним в Україні містом літератури для незрячих на тлі критичної нестачі публікацій рельєфно-крапковим шрифтом;
3)                          «OpenLviv.blind.ua» // управління туризму ЛМР – проведення майстер-класів і навчання львівських екскурсоводів мистецтву тифлокоментування візуальних об’єктів для незрячих екскурсантів, організація низки адаптованих для осіб з глибокими вадами зору екскурсій Львовом. Це зробить Львів ще привабливішим для мешканців і гостей міста, відкриваючи нові види послуг для соціально вразливих верств.
Усі роботи, окрім макета Львівської ратуші, виконуватимуть члени Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» та кілька залучених волонтерів: публікація рельєфно-крапкових творів, озвучення літератури, навчання екскурсоводів, адаптація екскурсійних маршрутів та ін. Слід зауважити, що члени ЛОО ГО УСІ – це повністю незрячі люди, які не отримують жодного фінансування за виконану роботу. Головний мотиваційний критерій – зробити місто кращим і доступнішим.»
 
Оксана Потимко, виконавчий директор
Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ»    
Templates Joomla 1.5