Буклет про сайт

«змінюєш себе – змінюєш світ»

Ласкаво просимо на сайт www.openlife.lviv.ua!

Цільова аудиторія сайту - користувачі з вадами зору, члени їх родин, представники шоу-бізу, соціальної та культурної сфери, освітяни, люди з упередженнями.

Сайт повинен стати джерелом корисної та цікавої інформації, доступної як для осіб з вадами зору, так і для тих, хто цікавиться іноваціями і здобутками у соціальній сфері.

Мета сайту – на прикладі історій успіху і резонансних досягнень домогтися поведінкових змін серед цільової аудиторії, а саме - змінити відношення людей з упередженнями до інвалідів по зору та відношення самих інвалідів до себе і своїх можливостей.

 «Абетка для незрячих»: оригінальна аудіоверсія абетки видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», озвучена акторами Національного театру ім. М. Заньковецької (О. Бонковська, В. Коржук) разом з дітьми різного віку. На сторінці розташовані електронна версія абетки, фото сторінок з брайлем, історія створення цієї книги, контактна інформація для тих, хто прагне поповнити власну бібліотеку абеткою, що розмовляє.

 

«Аудіоальбоми»: музичні альбоми, записані незрячими вокалістами спільно з оркестром Національного театру ім. М. Заньковецької у 2011 р.: «Спасибі, музико, тобі» - сольний альбом кримчанина Степана Гончаренка (Львів, Україна), та «Творча сила» - спільний альбом українських і шведських незрячих виконавців (Хапаранда, Швеція). Сторінка наповнена інформацією про історію обох проектів, фотографіями, на яких зафіксовані кадри презентаційних концертних виступів.

«Відчинилося життя»: всеукраїнський мистецький проект за участю обдарованих незрячих вокалістів, відомих українських артистів і оркестру Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької (диригент – Б. Мочурад). На сторінці розміщені відео кількох останніх концертів (Львів 15.10.2011, Київ 03.12.2011, Львів 16.02.2012), фото учасників проекту, резюме про кожного з них, анонс про історію проекту «Відчинилося життя», символічна назва якого зумовила назву сайту.

«Інструкції до ліків»: озвучена та електронна версії інструкцій до 103 лікарських засобів, фото титульної сторінки, анонс про історію проекту. Незрячий користувач у будь-якому куточку України відтепер зможе безперешкодно ознайомитися з протипоказами і способом вживання медичних препаратів, уникаючи ускладнень від використання ліків, заборонених при деяких очних захворюваннях.

«Безбар’єрність»: розроблена для тих, хто цікавиться або фахово займається питаннями доступного середовища. Сторінка містить кілька цікавих повідомлень про шведський досвід організації безбар’єрності включно з переліком засобів реабілітації для незрячих. Тут розміщені пропозиції до стандартів доступності для осіб з вадами зору, інформація про розробки у ділянці адаптації транспортних засобів, стаціонарних світлофорних об’єктів, закладів громадського користування, контакти виробників звукових адаптерів.

«Бібліотека»: макети збірок незрячих авторів, опублікованих у 2012 р. - «Мить поезії чудова» і «Зачарований зайчик». Сторінка містить буклет про новаторську діяльність Львівського обласного фонду соціального захисту і реабілітації сліпих, а також аудіокурс комп’ютерної грамоти для тих, хто прагне оволодіти персональним комп’ютером при допомозі програми екранного доступу.

У перспективі тут розташовуватимуться підручники у рельєфно-крапковому і звуковому форматах, виготовлені з метою створення стартового майданчика для підтримки процесу інклюзивного навчання.

«Засоби реабілітації»: статті про кілька десятків побутових пристроїв, якими сьогодні користуються незрячі у країнах Європи – визначники кольорів, визначники світла, ваги, тонометри, звукові візитівки та ін. Окрім фото і характеристики пристроїв, у резюме вказана їх орієнтовна ціна (яка може змінюватися залежно від потреб ринку).

«Нормативні акти»: юридичні документи, які безпосередньо стосуються осіб з інвалідністю або їх громадських організацій і можуть бути корисними для повсякденного застосування. Нормативні акти добиралися з урахуванням запиту незрячих - наказ про підгрупи А і Б, постанова про телетюнери, новий Закон України про об’єднання громадян, постанова про порядок надання санаторно-курортних путівок та ін.

«Медицина»: статті про останні досягнення у ділянці генної терапії та створення штучного ока, які сьогодні стали реальністю і навіть повернули зір кільком сліпонародженим. Революційні досягнення вчених-офтальмологів вражають і, водночас, додають віри, що найближчим часом подібні операції стануть реальністю для незрячих в Україні.

«Освіта»: детальна інформація про навчально-реабілітаційний заклад для сліпоглухих дітей, школи для сліпих, школи для слабозорих (контактна адреса, телефон, прізвище директора, електронна скринька). На сторінці розташований документальний фільм про особливості виховання незрячого малюка (Фінляндія).

Сторінка містить контактну інформацію про медичні коледжі України, які приймають на навчання студентів з порушеннями зору. До уваги найбільш активних користувачів - інформація про можливість набуття вищої професійної освіти за кордоном, зокрема – у Швеції та Канаді. Тут розміщені контакти благодійних фондів, які надають стипендії для навчання за кордоном.

Новинкою стане інформація про інклюзивну освіту дітей з глибокими вадами зору, опис першого в Україні випадку навчання незрячої дитини у звичайній школі, перелік необхідного для цього обладнання.

«Спорт»: анонси про спортивні досягнення людей з вадами зору, які завдяки своїй наполегливості долають паралімпійські вершини, виборюють звання чемпіонів України або Європи, стають майстрами спорту або кандидатами у майстри спорту. Сторінка наповнюватиметься поступово, фіксуючи спортивні здобутки українських незрячих.

«Історії успіху»: життєвий подвиг деяких осіб з інвалідністю вразив суспільства багатьох держав світу і змусив замислитися над тим, чи вміємо ми цінувати кожну мить? Часто, аби це зрозуміти, потрібно все втратити… Такою, на жаль, є плата за розуміння того, що саме є справжньою життєвою цінністю. На сторінці розміщені статті про людей, які стали натхненним прикладом для інших. Віримо, що й в Україні таких чимало. Саме про них ми й інформуватимемо користувачів сайту по мірі поступлення такої інформації.

«Наші партнери»: створена з ціллю виокремити ті організації, які у своїй діяльності надають перевагу християнсько-моральним цінностям. Тут розташовані анонси про нових і давніх партнерів – Програму розвитку ООН в Україні, ІСАР «Єднання», ротарі клуб «Львів – Леополіс», Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької, Мальтійську службу допомоги та ін.

«Про нас»: історія та досягнення Львівського обласного фонду соціального захисту і реабілітації сліпих, що плідно співпрацює з іншими громадськими осередками. В рубриках «аудіорепортажі», «відеорепортажі», «друковані матеріали» можна ознайомитися, якою побачили діяльність Фонду та його партнерів українські мас-медіа. Тут також розміщена уся контактна інформація на випадок, якщо користувачі сайту матимуть намір звернутися по допомогу або висловити власні пропозиції.

Організатори проекту «www.openlife.lviv.ua» висловлюють вдячність Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН), завдяки якій розроблено сайт і виготовлено чимало іншої рекламної продукції, що анонсує діяльність організації. Завдяки ПРООН стало можливим видання цього буклету. Висловлюємо безмежну вдячність донорам проекту «www.openlife.lviv.ua», а також усім партнерам і доброчинцям, які тривалий час співпрацюють з Львівським обласним фондом соціального захисту і реабілітації сліпих.

 

Наші контакти:

79016, м. Львів, вул. Городоцька, 81

Тел. +38 (032) 261 33 18

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

veb-side: www.openlife.lviv.ua         

Templates Joomla 1.5