Академія Свефі, Швеція

Академія Свефі, Швеція (Sverigefinska folkhögskolan)
Поштова адреса:
Box 154, 95324 Haparanda, Sweden
Адреса для відвідувань:
Torget 3, 95332 Haparanda, Sweden
Тел.: +46 922 688 00, факс: +46 922 688 08

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

www.svefi.net

Академія Свефі від часу свого заснування у 1973 р. розташовується на центральній площі міста Хапаранди в старовинних будівлях початку минулого століття. Інтер’єр і атмосфера закладу перебувають у процесі постійного перетворення. Проте працівники академії не дозволяють старовині зникнути: дух минулого залишається у стінах академії, не дивлячись на засилля сучасних технологій і дизайнерських рішень. Контрасти доповнюють один одного, дивовижні деталі дизайну вражають, дивують і змушують замислитися над питанням – «чому?».

 

Будівля Свефі знаходиться всього в 500 метрах від шведсько-фінського кордону. Цим зумовлена та обставина, що шведська та фінська мови і культури рівноцінно представлені й використовуються в академії.

Хапаранда розташована на півночі Швеції в 100 км від полярного кола та офіційної резиденції Санта Клауса у м. Рованіємі (Фінляндія). Свою назву академія отримала саме за місцем її розташування – Свефі, тобто шведсько-фінська.

Це вищий професійний навчальний заклад, який беззастережно приймає на навчання незрячих студентів. Академія пристосована для навчання осіб з вадами зору: робочі місця обладнані спеціальними технічними засобами, аудиторії адаптовані для людей з вадами зору, навіть шкільне меню щодня обов’язково друкується шрифтом Брайля. Заклад наповнений багатьма брайлівськими принтерами, дисплеями, дейзі плеєрами та іншою специфічною технікою для незрячих користувачів.  

У закладі працюють наступні відділення: загальноосвітнє, дизайн приміщень, образотворче мистецтво, звукотехніка, світлодизайн, перформанс, редизайн, музичне, вокальне/авторське.

Існують кілька спеціалізованих відділень для незрячих студентів – загальноосвітнє та звукотехніка.

Термін подання заяв на навчання у Свефі академії – до 1 червня. Вступні іспити тривають з 1 травня до 15 червня. Іспити складаються з практичного завдання // демонстрації володіння інструментом // знання обладнання, тестів з теорії та інтерв’ю.

Вимагається вільне володіння розмовною та письмовою англійською. На деякі відділення вступні іспити можна здавати у Стокгольмі. Допускаються інші форми вступних іспитів (за домовленістю).

Навчальний рік триває з 27 серпня до 14 червня. Тривалість навчання – від 1-го до 3-х років. Короткий термін набуття вищої освіти зумовлений тим, що в навчальних програмах залишені лише фахові дисципліни: саме такий підхід дозволяє оптимізувати і пришвидшити підготовку кадрів для ринку праці.

Вартість навчання залежить від обраного відділення і складає від 1800 до 6000 шведських крон за академічний рік (крона практично відповідає гривні). До вартості навчання входять роздаткові матеріали, навчальні заходи, страховий поліс.

Вартість проживання в гуртожитку протягом 2012-2013 навчального року – 3000 шведських крон на місяць. У гуртожитку для студентів є обладнана кухня, вартість харчування при самостійному приготуванні їжі становить близько 2000 крон. Сніданок в академічному кафе коштує 60 крон, обід – 65 крон.

Випускники академії отримують диплом встановленого зразка, який дозволяє продовжити навчання в університеті або займатися професійною діяльністю. Заклад не приймає безпосередньої участі у працевлаштуванні випускників, але під час обов’язкової виробничої практики студенти мають змогу налагодити контакти і продемонструвати свої знання та навички можливим роботодавцям.          

   

Templates Joomla 1.5