Історія організації

Львівський обласний фонд соціального захисту і реабілітації сліпих заснований 27 липня 1992 р. Фонд спеціалізується на допомозі інвалідам по зору I та II груп.

Основні напрямки діяльності організації – захист інтересів інвалідів по зору, їх інтеграція у суспільство; соціальна, освітня, творча, духовна, інформаційна, медична, спортивна, професійна реабілітація; впровадження іноваційних методик реабілітації осіб з вадами зору; налагодження партнерських стосунків з місцевими і державними органами влади, українськими та міжнародними донорами; запозичення досвіду європейських країн у сфері соціального захисту і реабілітації незрячих; формування безбар’єрного середовища для осіб з вадами зору; сприяння у реалізації потенційних можливостей інвалідів з різними ступенями ураження зору.

 

Організація має у своєму розпорядженні приміщення площею 92,9 кв метри (всього - 5 кімнат). У 2008 р. оформлений договір довготермінової оренди на 20 років (до 2028 р.).

Постійними штатними працівниками Організації є 12 осіб (з них 11 мають статус інваліда по зору): голова, виконавчий директор, бухгалтер, секретар, юрист, масажист, спортивний реабілітолог, соціальний реабілітолог, бібліотекар, троє керівників гуртків. Штатні працівники виконують свої обов’язки на громадських засадах.

Для роботи Організація використовує кілька комп’ютерних тифлокомплексів зі спеціальним програмним забезпеченням, якими облаштоване робоче місце голови, бухгалтера, спортивного реабілітолога та ін., а також відповідне обладнання, яким укомплектовані кімнати медичної, спортивної та соціально-побутової реабілітації (масажна кушетка, солярій, спортивний інвентар, кухонне і побутове обладнання та ін.).

Протягом останніх трьох років Організацією виконано значний обсяг завдань, націлених покращити життя осіб з вадами зору в громаді, а також розширити сферу соціальних послуг та створити умови для реалізації незрячими власного потенціалу (творчого, освітнього, наукового, спортивного тощо).

При цьому допомога інвалідам по зору є оптимізованою щодо якості послуг і затрат на них, оскільки усі послуги надають безпосередньо особи з вадами зору, маючи власний досвід адаптації до життя в умовах повної або часткової темряви. Принциповим є правило: «хто нам допоможе, як не ми самі!».

До числа напрацювань Фонду слід віднести створення аудіобібліотеки на цифрових носіях, залучення акторів та журналістів для озвучення літератури; проведення серії регіональних і міжобласних шахових турнірів серед незрячих та поміж інвалідами різних нозологій (близько 64 за останні 4 роки); встановлення звукових маячків на 54 стаціонарних світлофорних об’єктах області; встановлення звукових орієнтирів на 38 установах області; розробка „Стандартів комплексної доступності для осіб з вадами зору: безпека середовища”, які 14.04.2011 р. подано (повторно) до Міністерства соціальної політики України; організація 29 екскурсійних мандрівок до історико-архітектурних пам’яток України (Почаївська лавра, Зимненський монастир, Ужгородський замок, Мукачівський замок, Невицький замок, музей писанки у Коломиї та ін.); участь у міжнародному шведсько-українському проекті «Незрячий посланець комп’ютерних технологій», мета якого – розширення ринку праці для осіб з вадами зору шляхом впровадження новітніх комп’ютерних технологій; створення перших аудіокнижок у форматі „дейзі”; експериментальна апробація озвучених і брайлівських інструкцій до 28 медпрепаратів; виготовлення і розміщення в аптеках 20 брайлівських томів і 500 аудіодисків з «Інструкціями до 103 лікарських засобів»; організація 8 гастрольних поїздок учасників художньої самодіяльності з числа солістів і музикантів з вадами зору (у т.ч. – в інші обласні центри). Фонд у партнерстві з іншими НГО працює над аплікуванням інклюзивної освіти дітей з глибокими вадами зору.

Протягом 2007 – 2012 років члени Фонду побували у Голандії, Швеції, Польщі, Канаді, інтенсивно впроваджуючи набутий досвід на українському терені.

Члени Організації, які виявили себе активними лобістами інтересів осіб з інвалідністю, мають потужний особистий досвід успішної реалізації накреслених завдань, а також авторитет серед влади і донорів. Особливістю Організації є злагодженість дій та чіткий розподіл обов’язків.

Використовуючи набутий досвід, а також напрацьовані зв’язки та підтримку і довіру партнерів, Організація переконана в можливості реалізації найкарколомніших проектів, які матимуть виразний характер і відчутний ефект для цільової аудиторії.

Templates Joomla 1.5