Олександра Бонковська

Олександра Бонковська – провідна акторка Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, заслужена артистка України.

У проекті «Відчинилося життя» бере участь від дня його прем’єри у Львові 15 січня 2008 р. Олександра Бонковська – незмінна ведуча концертів «Відчинилося життя», а також виконавиця багатьох пісень українських композиторів. Участь п. Олександри у житті людей з вадами зору не обмежується лише роллю ведучої концертного проекту «Відчинилося життя».

 

У 2009 р. Олександра Бонковська разом з композитором Юрієм Саєнком створювали аудіоверсію абетки для незрячих. П. Олександрою були написані описи до малюнків, озвучені багато сторінок абетки, відібрані малюки для запису аудіо версії. Доступна для незрячих книга, відтворена брайлем і в звуковому форматі, створювалась на основі відомої абетки Івана Малковича за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

У 2012 р. акторкою озвучені інструкції до лікарських засобів, число яких сягнуло 103. Проект з озвучення інформації про ліки був підтриманий Програмою розвитку ООН в Україні та Міністерством закордонних справ Данії. Сьогодні озвученими інструкціями до ліків користуються люди з вадами зору не лише на Львівщині, але й в інших регіонах України.

Народилась Олександра Бонковська 1 січня 1959 р. Закінчила учбово-театральну студію при театрі ім. М. Заньковецької, у 1985 р. – факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка. У театрі ім. М. Заньковецької працює з 1978 р.          

Templates Joomla 1.5